18 Jun, 2022
Premier Division
*Hertford | 132-10 (56.1) | Potters Bar | 136-2 (34.4) | ||
*West Herts | 204-8 (60) | Totteridge Millhillians | 116-10 (34.2) | ||
Harpenden | 260-7 (52.3) | *Radlett | 140-3 (31) | ||
North Mymms | 255-10 (55.2) | *Welwyn Garden City | 176-8 (38) R | ||
Bishop's Stortford | 110-10 (38.1) | *Hoddesdon | 111-2 (20.3) |
Championship
*Hitchin | 163-10 (46) | Shenley Village | 167-8 (42) | ||
Preston | Luton Town & Indians | Cancelled | |||
Dunstable Town | 173-9 (47) | *Reed | 105-10 (39) | ||
*Old Owens | 208-8 (52) | Hemel Hempstead Town | 135-6 (39) | ||
*Flitwick | 307-2 (47) | Broxbourne | 207-5 (46.2) |
Division 1
*Leverstock Green | 208-10 (46) | Ampthill Town | 142-142 (142) | ||
*Harpenden II | 239-6 (48) | Sawbridgeworth | 240-8 (45.2) | ||
Old Albanians | 171-10 (43.5) | *Redbourn | 172-3 (31.1) | ||
Letchworth Garden City | 168-9 (50) | *St Margaretsbury | 141-141 (141) | ||
Langleybury | 164-10 (48) | *St Albans | 166-4 (31.1) R |
Division 2 A
Old Elizabethans | 271-9 (49) | *Watford Town | 164-7 (42) R | ||
Abbots Langley | 168-8 (45) | *Berkhamsted | 145-145 (145) | ||
Stevenage | 219-8 (42) | *Holtwhites Trinibis | 167-6 (33) R | ||
*Chorleywood | 334-6 (50) | Ickleford | 117-10 (34.2) |
Division 2 B
Eversholt | 319-8 (46) | *Northchurch | 238-238 (238) | ||
Kings Langley | 98-10 (26.1) | *Flitwick II | 100-3 (16.3) | ||
*Radlett II | 271-8 (50) | Letchworth Garden City II | 100-100 (100) | ||
*Lutonian | 326-3 (47) | Hertford II | 143-143 (143) | ||
*Potters Bar II | 166-10 (43.5) | Northwood | 170-0 (30.5) |
Division 3 A
West Herts II | 136-8 (40) | *Potton Town | 137-4 (20) R | ||
Rickmansworth | 172-10 (39.4) | *Chipperfield Clarendon | 173-3 (29.2) | ||
*Totteridge Millhillians II | 109-10 (36) | North Enfield | 112-6 (32.4) | ||
Knebworth Park | 258-8 (47) | *Dunstable Town II | 230-8 (38) R | ||
Allenburys & County Hall | 305-7 (50) | *Datchworth | 248-8 (42) R |
Division 3 B
*Welwyn Garden City II | 241-6 (50) | London Colney | 210-2 (30.3) R | ||
Reed II | 188-10 (41) | *Wheathampstead | 148-7 (32) R | ||
Bayford & Hertford | 212-8 (50) | *Sandridge | 215-7 (37) | ||
*Parkfield & Headstone | 156-10 (48.1) | Old Finchleians | 160-2 (14.3) | ||
*Hemel Hempstead Town II | 155-10 (36.1) | Cockfosters | 156-2 (29.2) |
Division 4 A
*Cheshunt Rosedale | 131-10 (47) | Bishop's Stortford II | 132-0 (15.1) R | ||
*Hatfield & Crusaders | 225-8 (50) | Watford Town II | 173-10 (44) R | ||
Old Haberdashers | 143-10 (47.5) | *Northwood Town | 147-6 (39.5) | ||
Hitchin II | 112-10 (36) | *Southgate Adelaide | 115-4 (20.4) | ||
Luton Town & Indians II | 132-10 (40) | *Tewin | 120-7 (31) R |
Division 4 B
Chorleywood II | 214-5 (45) | *Redbourn II | 142-8 (35) R | ||
*Holtwhites Trinibis II | 161-10 (50) | Hatfield Hyde | 141-6 (32.4) R | ||
Harpenden III | 375-5 (45) | *Langleybury II | 123-7 (25.2) R | ||
Ampthill Town II | Stevenage II | Cancelled | |||
St Albans II | 319-8 (50) | *Shenley Village II | 161-10 (43) R |
Division 5 A
North Mymms II | 180-10 (49.4) | *Radlett III | 181-5 (34.1) | ||
*Hertford III | 104-9 (32.3) | Preston II | 105-2 (17) | ||
Old Camdenians | 272-9 (50) | *Frogmore | 233-10 (43) R | ||
Northampton Exiles | 237-10 (49.3) | *Leverstock Green II | 76-10 (25.4) | ||
*Bentley Heath | 163-10 (38.1) | Broxbourne II | 167-9 (45.3) |
Division 5 B
Potten End | 203-4 (46) | *Sawbridgeworth II | 118-10 (41) R | ||
Baldock | 215-5 (46) | *Old Albanians II | 141-10 (46) R | ||
Mill Hill Village | 185-10 (43.4) | *Hertingfordbury | 158-10 (48.3) | ||
*Ickleford II | 95-10 (31.1) | Flamstead | 99-7 (16.4) | ||
Clifton | Boxmoor | Cancelled |
Division 6 A
Letchworth Garden City III | 289-7 (44) | *Watton-at-Stone | 268-10 (44) R | ||
*Northwood II | 286-8 (50) | Hemel Hempstead Town III | 147-10 (35.5) | ||
*Radlett IV | 282-7 (43) | Knebworth Park II | 223-9 (43) | ||
Old Owens II | 168-10 (45) | *Berkhamsted II | 69-10 (33.1) |
Division 6 B
*Old Finchleians II | 104-10 (32.3) | Hatfield & Crusaders II | 106-7 (31.2) | ||
Old Elizabethans II | 187-10 (33.4) | *Rickmansworth II | 188-9 (49.2) | ||
*Luton Town & Indians III | 241-10 (49.4) | Potters Bar III | 93-10 (25) | ||
Botany Bay | 233-9 (48) | *Cheshunt Rosedale II | 155-6 (40) R | ||
Greenwood Park | 175-10 (50) | *Bovingdon | 124-9 (36) R |
Division 7 A
Flitwick III | 242-9 (40) | *Ware | 147-10 (39.2) | ||
Stevenage III | 176-8 (40) | *St Margaretsbury II | 177-6 (38.5) | ||
*Northwood Town II | 255-9 (40) | Old Cholmeleians | 68-5 (27) R | ||
Datchworth II | 112-8 (32) | *Lutonian II | 95-6 (25) R | ||
Weston | 238-7 (40) | *Abbots Langley II | 189-7 (32) R |
Division 7 B
Shenley Village III | 156-10 (40) | *West Herts III | 122-5 (30.1) R | ||
*Northampton Exiles II | 142-10 (36) | Little Berkhamsted | 145-6 (30) | ||
Hatch End | 181-7 (40) | *Northchurch II | 99-4 (27) R | ||
Harpenden Dolphins | 178-7 (40) | *Southgate Adelaide II | 163-8 (40) | ||
Allenburys & County Hall II | 238-5 (40) | *Cockfosters II | 142-7 (28) R |
Division 8 A
St Albans III | 227-5 (40) | *Chipperfield Clarendon II | 75-10 (20.3) | ||
*Old Minchendenians | 256-4 (40) | Old Cholmeleians II | 170-5 (34) | ||
*Offley & Stopsley | 155-8 (40) | Aldenham | 158-4 (26.5) | ||
Wheathampstead II | 121-10 (40) | *Pinner | 107-2 (24.4) R | ||
Hitchin III | 123-10 (36.4) | *Watford Town III | 126-3 (28.1) |
Division 8 B
*Old Albanians III | 190-4 (40) | Totteridge Millhillians III | 178-10 (38.4) | ||
Mill Hill Village II | 280-3 (40) | *Dunstable Town III | 114-10 (30.5) | ||
Langleybury III | 225-3 (40) | *Boxmoor II | 163-9 (29.4) R | ||
Harpenden IV | 170-8 (40) | *Kings Langley II | 162-10 (39.5) | ||
Bentley Heath II | 203-6 (40) | *Redbourn III | 206-5 (36.5) |
Division 9 A
Southgate Compton | Luton Town & Indians IV | Conceded | |||
*Hoddesdon III | 89-10 (35) | Great Gaddesden | 92-1 (12.5) | ||
Hemel Hempstead Town IV | 229-5 (40) | *Sandridge II | 79-7 (31) R | ||
*Hatfield Hyde II | 294-8 (40) | Hertford IV | 43-7 (30) | ||
*Bamville | 360-6 (40) | Baldock II | 130-10 (27) |
Division 9 B
Pinner II | 168-9 (40) | *Cheshunt Rosedale III | 144-6 (34) R | ||
*Knebworth Park III | 191-4 (40) | Reed III | 194-3 (28.2) | ||
London Colney II | 230-7 (40) | *Stevenage IV | 190-5 (31) R | ||
Flamstead II | 232-10 (40) | *Leverstock Green III | 97-10 (30) |
Division 10 North
Stevenage V | 255-8 (40) | *Redbourn IV | 90-4 (26) R | ||
Ickleford III | 84-10 (31) | *Preston IV | 86-6 (25.4) | ||
*Markyate | 263-6 (40) | Harpenden V | 103-10 (29.1) | ||
Letchworth Garden City IV | 149-7 (40) | *Datchworth III | 142-4 (28.5) R | ||
Hitchin IV | 179-9 (40) | *Tewin II | 160-6 (33) R |
Division 10 South
*Letchmore | 274-4 (40) | Botany Bay II | 215-4 (33) R | ||
Mill Hill Village III | 209-10 (40) | *Holtwhites Trinibis III | 176-7 (40) | ||
*Old Haberdashers II | 271-6 (40) | Old Elizabethans III | 196-6 (40) | ||
Potters Bar IV | 178-10 (38.3) | *North Enfield II | 180-5 (38) | ||
*Parkfield & Headstone II | 172-10 (36) | Southgate Adelaide III | 140-5 (40) |
Division 10 East
Abbots Langley III | 164-6 (40) | *Shenley Village IV | 136-6 (33) R | ||
Bayford & Hertford II | Hoddesdon IV | Conceded | |||
Broxbourne III | 290-5 (40) | *Hatfield Hyde III | 106-10 (34.4) | ||
*St Margaretsbury III | 293-5 (40) | Old Albanians IV | 157-6 (36) R | ||
St Albans IV | 251-8 (40) | *Welwyn Garden City IV | 137-7 (40) |
Division 10 West
*Berkhamsted III | 116-10 (34.3) | Northwood III | 118-3 (30.2) | ||
Northwood Town III | 162-8 (40) | *Berkhamsted IV | 123-4 (29.2) R | ||
*Old Eastcotians | 201-8 (40) | Rickmansworth III | 174-10 (38.2) | ||
West Herts IV | 147-9 (40) | *Watford Town IV | 148-6 (35.1) | ||
*Chorleywood III | 266-6 (40) | Potten End II | 114-10 (38) |
Division 11 North
Tewin III | 194-5 (35) | *Baldock III | 105-8 (24.5) R | ||
Welwyn Garden City V | 37-10 (16.3) | *Flitwick IV | 38-4 (7.4) | ||
*Hatfield & Crusaders III | 254-7 (40) | Harpenden VI | 117-10 (26) | ||
Wheathampstead III | 395-5 (40) | *Letchworth Garden City V | 45-10 (15.1) |
Division 11 South
*Chorleywood IV | 202-8 (40) | West Herts V | 173-5 (33.3) R | ||
Hatch End II | 192-6 (40) | *Leverstock Green IV | 99-2 (24) R | ||
*Northwood IV | 211-6 (40) | Boxmoor III | 84-10 (26.1) | ||
*Pinner III | 125-10 (33.4) | Old Camdenians II | 126-5 (26.2) | ||
*Chipperfield Clarendon III | 264-5 (40) | Rickmansworth IV | 238-6 (36) R |
Division 11 East
*Broxbourne IV | 210-6 (40) | Old Owens III | 96-10 (30.3) | ||
Old Minchendenians II | Cockfosters III | Conceded | |||
*Edmonton | 249-10 (38.1) | Northampton Exiles III | 105-2 (23.1) | ||
Hertingfordbury II | 161-10 (40) | *Tye Green | 163-7 (40) | ||
*Ware II | 187-8 (40) | Little Berkhamsted II | 190-4 (34) |
Division 12 North
Lutonian III | Kimpton | Cancelled | |||
*Bengeo | 288-3 (40) | Knebworth Park IV | 239-5 (40) | ||
*Hitchin VI | 236-9 (36) | Datchworth IV | 239-2 (25.3) R | ||
*Wheathampstead IV | 273-3 (40) | Stevenage VI | 33-6 (20) R |
Division 12 South
Northwood V | Berkhamsted V | Conceded | |||
Northwood Town IV | Kings Langley III | Conceded | |||
*West Herts VI | 133-10 (30.5) | Batchworth | 97-9 (25.5) | ||
Watford Town V | 142-9 (40) | *Royal Herts | 144-9 (33) |
Division 12 East
*Old Minchendenians III | 164-10 (37.2) | Broxbourne V | 71-10 (25.3) | ||
North Mymms III | 242-2 (40) | *Cheshunt Rosedale IV | 156-6 (29) R | ||
St Margaretsbury IV | 187-3 (40) | *Hatfield Hyde IV | 188-7 (37) | ||
Southgate Compton II | 270-6 (40) | *Holtwhites Trinibis IV | 169-4 (30) R |