31 Jul, 2021

Premier Division

Potters Bar 105-5 (43) *Hoddesdon
Harpenden 271-6 (52) *Reed 215-9 (57)
Hertford 131-10 (49) *West Herts 133-9 (43.4) R
Welwyn Garden City 237-7 (48) *Totteridge Millhillians 127-7 (33)
North Mymms 200-10 (58.3) *Radlett 203-7 (54)

Championship

Bishop's Stortford 171-10 (51.3) *Luton Town & Indians 170-10 (44.3)
Letchworth Garden City 89-5 (34.2) *Langleybury
*Dunstable 143-10 (46.4) Preston 144-5 (39.4) R
*Hemel Hempstead Town 138-2 (32) Shenley Village
*Flitwick 223-10 (57.2) Old Owens 126-10 (53.2)

Division One

Ampthill Town 136-5 (36.1) *Broxbourne
Holtwhites Trinibis 108-10 (31.1) *Sawbridgeworth
*Old Albanian 206-8 (50) Ickleford 106-10 (37)
St Margaretsbury 28-1 (8) *Hitchin
*Harpenden II 194-7 (50) Leverstock Green 170-8 (42) R

Division Two A

Berkhamsted 81-10 (38.5) *St Albans 82-4 (17.5)
Kings Langley 214-7 (50) *Knebworth Park 180-10 (42.3)
*Bushey 73-6 (23) Watford Town
Redbourn 209-8 (47) *Stevenage 101-10 (38.5) R
*Abbots Langley 204-7 (44) Chorleywood 127-10 (29.5) R

Division Two B

Northwood 62-8 (26.5) *Hertford II
Radlett II Welwyn Garden City II Cancelled
Old Elizabethans 56-2 (22) *Flitwick II
Hoddesdon II 89-3 (34.2) *Allenburys & County Hall
Potters Bar II 80-3 (30) *Northchurch

Division Three A

Eversholt 257-10 (49.3) *North Enfield 170-7 (50)
Totteridge Millhillians II 83-0 (25) *Datchworth
Letchworth Garden City II 199-10 (47.4) *Parkfield & Headstone 121-10 (27.1)
Chipperfield Clarendon Dunstable II Cancelled
Potton Town 171-3 (36) *Luton Town & Indians II

Division Three B

Hemel Hempstead Town II 149-10 (50) *Bayford & Hertford 107-1 (29) R
Wheathampstead 127-10 (46) *Southgate Adelaide 127-10 (42)
Harpenden III 264-3 (48) *Reed II 270-5 (39.4) R
West Herts II 211-5 (41) *Cockfosters 127-10 (23.5)
Sandridge 146-10 (46) *Lutonian 129-2 (20.5) R

Division Four A

Old Haberdashers 177-4 (30) *Leverstock Green II
*Bishop's Stortford II 156-10 (39) Northwood Town 157-7 (37)
*Watford Town II 84-4 (18) Rickmansworth
Langleybury II 38-8 (22) *Old Finchleians
Cheshunt Rosedale 70-6 (30) *Hatfield & Crusaders

Division Four B

*Ampthill Town II 46-2 (25) London Colney
Chorleywood II 174-9 (50) *Hitchin II 123-10 (39.2)
Northampton Exiles Flamstead Cancelled
*Holtwhites Trinibis II 96-9 (38) Shenley Village II
Stevenage II 177-10 (48) *Hatfield Hyde 1-0 (0.4) R

Division Five A

*St Albans II 228-7 (47) Radlett III 152-10 (37.5)
Frogmore 202-10 (49.5) *Ickleford II 117-10 (35.3)
Knebworth Park II 157-10 (46) *Tewin 161-4 (17)
*Old Camdenians 75-3 (18.1) North Mymms II
Hertford III 130-5 (36) *Bentley Heath

Division Five B

Old Albanian II 142-10 (48.4) *Mill Hill Village 143-7 (39.5) R
*Luton Town & Indians III 91-10 (38) Boxmoor 94-0 (13)
*Sawbridgeworth II 45-10 (21.4) Redbourn II 46-0 (6.3)
Welwyn Garden City III 94-4 (29.5) *Broxbourne II
Hertingfordbury 43-10 (26.3) *Baldock 47-1 (10.2)

Division Six A

*Clifton 285-6 (50) Old Finchleians II 137-10 (29) R
Letchworth Garden City III 53-10 (29.4) *Preston II 57-2 (15.2)
*Northwood II 112-5 (21.4) Bushey II
*Radlett IV 107-7 (25.5) Berkhamsted II
Hemel Hempstead Town III 178-5 (40) *Old Cholmeleians 8-1 (4) R

Division Six B

Potten End 204-9 (40) *Abbots Langley II
Potters Bar III Cheshunt Rosedale II Cancelled
Greenwood Park 55-10 (27.3) *Watton-at-Stone 56-7 (21.5)
Old Elizabethans II 50-3 (20) *Rickmansworth II
Hatfield & Crusaders II 131-10 (44.5) *Allenburys & County Hall II 36-10 (24.1) R

Division Seven A

*St Margaretsbury II 182-6 (43) Stevenage III 183-6 (41.5) R
*Old Owens II 256-5 (42) Cockfosters II 40-10 (24.4)
Northwood Town II 164-10 (43.2) *Datchworth II 29-4 (13) R
*Bishop's Stortford III Flitwick III Void
Weston 155-6 (38) *Botany Bay 82-0 (11) R

Division Seven B

Offley & Stopsley 224-4 (43) *Hatch End 136-10 (29.5) R
Kings Langley II 105-10 (41.2) *Bovingdon 106-0 (15)
Harpenden Dolphins 161-8 (36) *Southgate Adelaide II 38-2 (12.2) R
*Shenley Village III 155-7 (38) Northchurch II 123-7 (28.3) R
Northampton Exiles II 195-5 (42) *Ware

Division Eight A

Wheathampstead II 168-5 (45) *Lutonian II 136-3 (30.3) R
Harpenden IV 69-10 (17.2) *Aldenham 70-3 (11.1)
Little Berkhamsted Sahibs 37-3 (11) *Pinner
Luton Town & Indians IV 142-8 (39) *Chipperfield Clarendon II
*St Albans III 142-7 (40.3) Old Cholmeleians II 144-7 (43.2)

Division Eight B

West Herts III 121-9 (40) *Dunstable III 63-10 (25) R
Old Albanian III 82-10 (39.1) *Old Minchendenians 85-3 (25)
*Leverstock Green III 73-10 (32) Watford Town III 74-2 (17.2)
Baldock II 84-10 (42.4) *Redbourn III 85-4 (17.4)
Totteridge Millhillians III 52-5 (24.1) *Mill Hill Village II

Division Nine A

Welwyn Garden City IV 78-10 (36.5) *Bentley Heath II 81-6 (31.5)
Hatfield Hyde II 247-8 (45) *Knebworth Park III 146-10 (37.3)
Hemel Hempstead Town IV 126-10 (37.5) *Sandridge II 128-3 (29.3)
Southgate Compton 189-8 (42) *Hitchin III 66-0 (12.4) R
Langleybury III 154-8 (45) *Hoddesdon III 118-9 (44) R

Division Nine B

Hertford IV 26-1 (10) *London Colney II
*Cheshunt Rosedale III 64-8 (27.4) Boxmoor II
Bayford & Hertford II Preston III Cancelled
*Great Gaddesden 123-10 (39) Stevenage IV 124-8 (35) R
*Old Eastcotians 60-5 (18) Bushey III

Division Ten A

*Rickmansworth III 100-2 (18) Harpenden V
Letchworth Garden City IV 81-10 (31) *Old Haberdashers II 82-0 (10)
Pinner II 102-10 (39.5) *Bamville 106-4 (14.1)
*Northwood III 93-10 (42) Reed III 94-8 (34.4)
*Holtwhites Trinibis III 95-10 (34.2) West Herts IV 3-0 (2) R

Division Ten B

Hoddesdon IV 75-8 (37) *North Enfield II 76-0 (10.1)
Chorleywood III 278-4 (45) *Preston IV 93-10 (28.2)
Northampton Exiles III Mill Hill Village III Cancelled
Old Elizabethans III 157-10 (43.1) *Flamstead II 161-3 (27.2)
*Parkfield & Headstone II 61-3 (14) Letchmore

Regional Division A East

St Margaretsbury III 212-4 (40) *Datchworth III 106-9 (24.3) R
Broxbourne III 163-10 (37.4) *Stevenage V 110-10 (37)
Potters Bar IV *Hertingfordbury II Conceded
Tewin II Cockfosters III Conceded
Ickleford III 101-10 (35.3) *Hitchin IV 105-2 (15.2)

Regional Division A West

*Markyate & Luton Town 125-10 (31.1) Berkhamsted III 76-10 (30.4)
Watford Town IV 197-7 (38) *Abbots Langley III 7-1 (2) R
Potten End II 153-10 (35.3) *Boxmoor III 125-8 (37) R
Old Albanian IV 208-10 (39.3) *Harpenden VI 158-10 (37)
*St Albans IV 154-6 (36.1) Shenley Village IV 157-4 (28.1) R

Regional Division B East

*Ware II 144-7 (40) Welwyn Garden City V 138-10 (35.4)
Hatfield Hyde III 147-9 (39.2) *Old Owens III 53-3 (18.4) R
*Edmonton Botany Bay II Void
*Little Berkhamsted Sahibs II 74-5 (26.1) Baldock III
Hatfield & Crusaders III 131-4 (22.5) *Letchworth Garden City V

Regional Division B West

Old Minchendenians II 223-8 (37) *Leverstock Green IV 73-4 (22) R
Northwood IV 163-6 (40) *Wheathampstead III 78-10 (26.1)
Rickmansworth IV 75-10 (30) *Chipperfield Clarendon III 79-1 (16)
Northwood Town III 173-6 (30) *Old Camdenians II 38-6 (30) R
Hatch End II 111-8 (29) *Redbourn IV 21-0 (4.1) R

Regional Division C East

Tye Green North Mymms III Cancelled
Mill Hill Village IV 41-5 (23.3) *Southgate Adelaide III
Hoddesdon V 74-8 (24.3) *St Margaretsbury IV
Cheshunt Rosedale IV 68-8 (26.2) *Broxbourne IV

Regional Division C West

Northwood V 199-3 (40) *Pinner III 200-7 (39.2) R
*Berkhamsted IV Kings Langley III Void
Bushey IV 219-10 (38.3) *West Herts V 5-0 (1) R
Chorleywood IV 115-10 (37) *Northwood Town IV 116-6 (29.1)
Batchworth 89-2 (22.1) *Watford Town V

Regional Division C North

Tewin III 217-7 (40) *Baldock IV 109-10 (39.2)
Knebworth Park IV 179-10 (38.2) *Wheathampstead IV 152-10 (38.1)
Flitwick IV Datchworth IV Conceded
Hatfield Hyde IV Ickleford IV Conceded