07 May, 2022
Premier Division
Bishop's Stortford | 248-5 (50) | *West Herts | 146-10 (36.4) | ||
*Welwyn Garden City | 155-10 (46.3) | Radlett | 157-0 (26.2) | ||
Hoddesdon | 21-10 (14.2) | *Totteridge Millhillians | 25-0 (2.3) | ||
Potters Bar | 276-6 (50) | *Harpenden | 227-10 (48.2) | ||
Hertford | 110-10 (42.2) | *North Mymms | 116-5 (30.2) |
Championship
Dunstable Town | 204-7 (50) | *Shenley Village | 192-10 (49.4) | ||
Reed | 193-9 (50) | *Preston | 134-10 (42.5) | ||
Hitchin | 165-10 (48.2) | *Luton Town & Indians | 135-10 (38.1) | ||
Hemel Hempstead Town | 234-2 (50) | *Broxbourne | 130-10 (41.5) | ||
Old Owens | 156-9 (50) | *Flitwick | 115-10 (44.3) |
Division 1
Redbourn | 226-8 (50) | *St Albans | 180-9 (50) | ||
Sawbridgeworth | 324-6 (50) | *Letchworth Garden City | 176-10 (42.5) | ||
Old Albanians | 172-9 (50) | *Leverstock Green | 173-0 (22.3) | ||
Ampthill Town | 198-10 (50) | *Langleybury | 169-9 (50) | ||
Harpenden II | 190-10 (48.2) | *St Margaretsbury | 191-6 (43.4) |
Division 2 A
Berkhamsted | 83-10 (40.4) | *Ickleford | 84-5 (32.3) | ||
Chorleywood | 283-8 (50) | *Hoddesdon II | 82-10 (28.2) | ||
Stevenage | 198-9 (50) | *Old Elizabethans | 144-10 (37.4) | ||
Holtwhites Trinibis | 111-10 (29.3) | *Watford Town | 105-10 (24) |
Division 2 B
Northchurch | 299-9 (50) | *Flitwick II | 248-5 (50) | ||
Northwood | 252-10 (49.1) | *Hertford II | 199-9 (50) | ||
Letchworth Garden City II | 110-10 (30.5) | *Kings Langley | 113-5 (38.4) | ||
*Lutonian | 142-10 (38.3) | Potters Bar II | 100-100 (100) | ||
Eversholt | 168-10 (45.1) | *Radlett II | 170-6 (37.1) |
Division 3 A
Potton Town | 136-10 (31) | *Totteridge Millhillians II | 137-8 (30) | ||
*Chipperfield Clarendon | 116-10 (39.3) | Knebworth Park | 117-6 (39) | ||
Datchworth | 219-10 (49.5) | *North Enfield | 174-9 (50) | ||
Rickmansworth | 163-10 (43) | *Dunstable Town II | 134-10 (39) | ||
Allenburys & County Hall | 198-7 (50) | *West Herts II | 201-7 (47.2) |
Division 3 B
Hemel Hempstead Town II | 218-8 (50) | *Wheathampstead | 181-10 (49) | ||
*Parkfield & Headstone | 166-10 (37) | Sandridge | 167-5 (30) | ||
Welwyn Garden City II | 176-9 (46) | *Reed II | 178-4 (35.3) | ||
Cockfosters | 123-10 (42.3) | *London Colney | 124-3 (29.2) | ||
Old Finchleians | Bayford & Hertford | Conceded |
Division 4 A
Southgate Adelaide | 142-10 (44.3) | *Tewin | 143-5 (29.5) | ||
Watford Town II | 101-10 (34) | *Old Haberdashers | 102-2 (27.4) | ||
Hitchin II | 123-10 (37.4) | *Luton Town & Indians II | 84-10 (28.3) | ||
Hatfield & Crusaders | 223-7 (50) | *Cheshunt Rosedale | 159-10 (45.2) | ||
Bishop's Stortford II | 197-10 (49.2) | *Northwood Town | 55-10 (23.4) |
Division 4 B
Stevenage II | 136-9 (48) | *Hatfield Hyde | 138-5 (35.3) R | ||
Redbourn II | 191-10 (45.1) | *St Albans II | 170-10 (47) | ||
Holtwhites Trinibis II | 254-9 (50) | *Harpenden III | 255-7 (46.4) | ||
*Shenley Village II | 162-10 (46.5) | Chorleywood II | 165-4 (37.2) | ||
Langleybury II | 156-9 (46) | *Ampthill Town II | 158-2 (36.5) |
Division 5 A
*North Mymms II | 178-8 (50) | Northampton Exiles | 106-10 (27.3) | ||
*Radlett III | 134-10 (37.2) | Leverstock Green II | 135-6 (33.1) | ||
*Hertford III | 230-7 (49) | Frogmore | 74-10 (18.1) | ||
Old Camdenians | 359-5 (50) | *Broxbourne II | 232-10 (43.3) | ||
*Bentley Heath | 151-10 (38.5) | Preston II | 135-10 (38.1) |
Division 5 B
Clifton | 199-10 (43) | *Potten End | 181-10 (43.1) | ||
Baldock | 92-10 (28.5) | *Mill Hill Village | 93-2 (23.2) | ||
Boxmoor | 156-10 (42.2) | *Ickleford II | 137-10 (42.1) | ||
Old Albanians II | 144-10 (37) | *Hertingfordbury | 150-4 (42.5) | ||
*Sawbridgeworth II | 234-7 (50) | Flamstead | 40-10 (14.4) |
Division 6 A
Watton-at-Stone | 128-10 (34) | *Welwyn Garden City III | 129-8 (29.1) | ||
Old Owens II | Radlett IV | Conceded | |||
*Knebworth Park II | 168-8 (50) | Northwood II | 172-7 (39.3) | ||
*Berkhamsted II | 239-7 (50) | Hemel Hempstead Town III | 179-10 (42.3) |
Division 6 B
Botany Bay | 259-8 (50) | *Rickmansworth II | 180-10 (46.3) | ||
Old Finchleians II | 191-10 (48) | *Old Elizabethans II | 140-10 (37) | ||
*Cheshunt Rosedale II | 150-9 (50) | Hatfield & Crusaders II | 151-5 (38.1) | ||
Potters Bar III | 136-10 (48) | *Greenwood Park | 85-10 (23.3) | ||
Bovingdon | 149-10 (33.2) | *Luton Town & Indians III | 148-10 (36.1) |
Division 7 A
Datchworth II | 216-10 (40) | *Flitwick III | 160-7 (40) | ||
Abbots Langley II | 193-5 (40) | *Northwood Town II | 110-10 (32.3) | ||
Weston | 232-7 (40) | *Old Cholmeleians | 226-8 (40) | ||
Lutonian II | 176-8 (40) | *St Margaretsbury II | 168-6 (40) | ||
Stevenage III | 231-2 (40) | *Ware | 169-10 (39.1) |
Division 7 B
West Herts III | 112-10 (37) | *Harpenden Dolphins | 113-5 (36.1) | ||
Northampton Exiles II | 141-9 (40) | *Shenley Village III | 126-9 (40) | ||
Northchurch II | 201-6 (40) | *Cockfosters II | 125-9 (40) | ||
*Southgate Adelaide II | 198-9 (45) | Little Berkhamsted | 75-10 (24) | ||
Allenburys & County Hall II | 154-7 (40) | *Hatch End | 155-9 (36.4) |
Division 8 A
*Old Minchendenians | 102-10 (29) | St Albans III | 52-10 (25) | ||
Wheathampstead II | 172-9 (40) | *Hitchin III | 164-9 (40) | ||
Offley & Stopsley | 183-8 (40) | *Chipperfield Clarendon II | 88-10 (32.5) | ||
Aldenham | 315-9 (40) | *Old Cholmeleians II | 85-10 (25.4) | ||
*Watford Town III | 204-9 (40) | Pinner | 205-6 (36) |
Division 8 B
Mill Hill Village II | Langleybury III | Conceded | |||
Kings Langley II | 171-9 (40) | *Old Albanians III | 116-7 (33) | ||
Harpenden IV | 140-8 (40) | *Totteridge Millhillians III | 144-4 (34) | ||
Redbourn III | 244-4 (40) | *Dunstable Town III | 245-7 (39.3) | ||
Bentley Heath II | 125-10 (31) | *Boxmoor II | 67-10 (25) |
Division 9 A
Southgate Compton | 250-9 (40) | *Baldock II | 188-8 (40) | ||
*Hemel Hempstead Town IV | 196-6 (40) | Bamville | 198-7 (38.4) | ||
Hoddesdon III | 146-8 (40) | *Hertford IV | 82-10 (27.5) | ||
Great Gaddesden | 194-6 (40) | *Hatfield Hyde II | 151-9 (40) | ||
Luton Town & Indians IV | 208-10 (40) | *Sandridge II | 86-10 (38.2) |
Division 9 B
London Colney II | 157-8 (40) | *Leverstock Green III | 71-10 (24) | ||
Reed III | 204-7 (40) | *Pinner II | 206-3 (39) | ||
Preston III | 219-10 (39.3) | *Knebworth Park III | 84-10 (29.5) | ||
Flamstead II | 98-10 (29) | *Stevenage IV | 101-3 (21.4) |
Division 10 North
Datchworth III | 171-8 (40) | *Preston IV | 173-4 (39.4) | ||
Letchworth Garden City IV | 67-9 (30.3) | *Hitchin IV | 70-1 (13.2) | ||
*Markyate | 230-10 (38.4) | Redbourn IV | 139-9 (40) | ||
Harpenden V | 189-6 (40) | *Stevenage V | 151-5 (40) | ||
Tewin II | 123-10 (31.3) | *Ickleford III | 57-10 (22.4) |
Division 10 South
Parkfield & Headstone II | 203-8 (40) | *Holtwhites Trinibis III | 192-9 (40) | ||
Potters Bar IV | 115-10 (26) | *Southgate Adelaide III | 89-10 (29) | ||
*Mill Hill Village III | 167-9 (40) | North Enfield II | 169-6 (36.1) | ||
*Letchmore | 245-10 (39.3) | Old Elizabethans III | 170-7 (40) | ||
Botany Bay II | 94-10 (36.1) | *Old Haberdashers II | 94-10 (28.3) |
Division 10 East
Broxbourne III | 185-6 (40) | *Shenley Village IV | 176-9 (40) | ||
Hoddesdon IV | 105-10 (39) | *Welwyn Garden City IV | 106-2 (25.3) | ||
*Abbots Langley III | 173-5 (40) | Hatfield Hyde III | 79-9 (30.4) | ||
Old Albanians IV | Bayford & Hertford II | Conceded | |||
St Albans IV | 101-10 (32.3) | *St Margaretsbury III | 103-7 (35.5) |
Division 10 West
Chorleywood III | 181-9 (40) | *Berkhamsted IV | 183-4 (39.3) | ||
*Potten End II | 146-8 (40) | Northwood Town III | 147-6 (32.4) | ||
Northwood III | 198-7 (40) | *Watford Town IV | 110-10 (23.1) | ||
*Berkhamsted III | 188-6 (40) | Old Eastcotians | 125-10 (27) | ||
West Herts IV | 226-8 (40) | *Rickmansworth III | 169-9 (40) |
Division 11 North
*Hatfield & Crusaders III | 183-9 (40) | Flitwick IV | 118-10 (39.4) | ||
Hitchin V | 49-10 (24.5) | *Wheathampstead III | 54-4 (16.3) | ||
Harpenden VI | 104-10 (37.3) | *Baldock III | 106-1 (22.4) | ||
Tewin III | Welwyn Garden City V | Conceded |
Division 11 South
Chorleywood IV | 195-4 (40) | *Hatch End II | 166-10 (35.5) | ||
Chipperfield Clarendon III | 299-5 (40) | *Leverstock Green IV | 208-6 (40) | ||
Old Camdenians II | 167-10 (40) | *Boxmoor III | 108-10 (34) | ||
Northwood IV | 268-4 (40) | *Pinner III | 198-9 (40) | ||
*Rickmansworth IV | 154-10 (37) | West Herts V | 135-10 (38) |
Division 11 East
Broxbourne IV | Cockfosters III | Conceded | |||
*Edmonton | 175-10 (38.1) | Little Berkhamsted II | 161-10 (31.5) | ||
Tye Green | 206-10 (37.2) | *Old Minchendenians II | 126-10 (31) | ||
Northampton Exiles III | 136-10 (37) | *Ware II | 74-10 (28.5) | ||
Hertingfordbury II | 212-5 (40) | *Old Owens III | 140-2 (40) |
Division 12 North
Bengeo | Stevenage VI | Conceded | |||
Kimpton | 246-7 (40) | *Ickleford IV | 174-10 (36.2) | ||
Knebworth Park IV | Datchworth IV | Conceded | |||
Hitchin VI | 41-10 (19) | *Wheathampstead IV | 42-1 (8.4) |
Division 12 South
Royal Herts | Berkhamsted V | Conceded | |||
*Northwood V | 190-7 (40) | Kings Langley III | 191-9 (39.5) | ||
Edgware | 279-3 (40) | *West Herts VI | 155-10 (35.1) | ||
Northwood Town IV | 131-10 (34) | *Watford Town V | 122-10 (32) |
Division 12 East
Cheshunt Rosedale IV | Hatfield Hyde IV | Conceded | |||
St Margaretsbury IV | *Mill Hill Village IV | Conceded | |||
Southgate Compton II | 312-5 (40) | *Old Minchendenians III | 128-10 (36.5) | ||
Broxbourne V | 201-8 (40) | *Holtwhites Trinibis IV | 125-10 (33.2) |